Na tej stronie umieszczać będziemy wszelkiego typu informacje które znać powinni wszyscy. Informacje o spotkaniach, informacje o odnalezieniu kolejnego kolegi oraz kontaktach z nim,  wszelkiego typu  zawiadomienia...

                                                        

Wszystkie wiadomości przekazane do Administratora bezpośrednio (jeden ze znanych Wam e-mail) a także wiadomości przesłane przy użyciu modułu widocznego z lewej strony naszej witryny jako: "Przekaż wiadomość" - docierają natychmiast do adresata. (o ile pamięta się o przeczytaniu i dochowaniu zasad wysłania wiadomości)...

Kilku kolegów miało trudności w przekazaniu wiadomości.Dla nich to właśnie zamieszczam dodatkowy schemat jak prawidłowo obsłużyć ten moduł przekaż wiadomość:

:

  ADMINISTRATOR

                                                           

Zaledwie w minioną sobotę(01 października) pochowaliśmy Kazika Mankę a już nowa wiadomośc wstrząsnęła naszymi wrażeniami: 

w dniu 01 października 2022 zmarł jeden z najstarszych naszych nauczycieli-Lech Voelkel.

Lech Voelkel był z nami od samego początku - wraz z Dyrektorem Ptaszyńskim, inż.Kapuśniakiem, J.Dominasem, R.Osuchem budowali naszą szkołę od zrębów.Towarzyszył nam - Pierwszym Absolwentom, niemal w każdej chwili naszego pobytu w Technikum. Mieszkał przecież na terenie szkolnych obiektów . Dzielił z nami wszystkie trudy i radości przeżywane przez nas samych i przez całą społeczność szkolną. Był wymagającym  wykładowcą ale też potrafił w sposób zrozumiały i przystępny przekazać nam swoją wiedzę i doświadczenie. Nauczył nas nie tylko niezbędnych umiejętności z dziedziny użytkowania lasu czy rachunkowości leśnej  ale również zasad niezbędnej  wiedzy i etyki łowieckiej. Dla wielu z nas był wzorcem do stworzenia swojej własnej etyki zawodowej opartej na wieloletnich doświadczeniach i rzetelnie przyswojonej wiedzy tworzącej nauki leśne. Odszedł od nas ostatni już z żyjących pierwszych wykładowców  naszej Szkoły.

Cześć Jego  pamięci !

Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu Junikowo w Poznaniu , 10 Października 2022r. o godzinie 11.10-wejście od ul. Cmentarnej

 


Nasz szacowny kolega-Kazimierz Mańka zmarł 28 września 2022. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 1-go października 2022r. o  13:30 w Królikowie. Któż z nas nie pamięta Kazika i jego akordeonu. Pamiętamy jego przygrywanie w czasie naszego IV Zjazdu w Miliczu-tuż przed uroczystościami 45-lecia szkoły.Zdaje się że to było tak niedawno...

 W pogrzebie reprezentowali Pierwszych Absolwentów kol.kol :       Berek, Kopytek,Liberkowski,Mularski i Wiatrak.W Galerii uaktualnione są już (w czarnym kolorze) podpisy zdjęć kolegów którzy  od nas odeszli na zawsze . Ponieważ  jednak upłynęło bądź co bądź 16 lat od czasu jak strona powstawała, to wiele informacji się zdezaktualizowało. Wszystkich  kolegów, którzy dostrzegli  konieczność wprowadzenia zmian informacji, bądź zdjęć - proszę o nadesłanie  swoich uwag .

Administrator


2022.17.Sierpień.

Według potwierdzonych informacji "u źródła" czyli w dyrekcji Naszego Technikum Leśnego- uroczyste obchody 60-cio lecia szkoły odbędą się w dniu 03 Czerwca 2023r.Obecność  Pierwszych Absolwentów obowiązkowa! Do spraw organizacyjnych będziemy jeszcze wracali w miarę udostępniania kolejnych informacji. Data 03 czerwca jest już na 100% pewna...chyba że nowa pandemia nam w tych obchodach przeszkodzi(co jest raczej mało prawdopodobne).

2022.20.Lipiec

Ktoś mi wczoraj dosłał zdjęcie - oczywiście wszystkich  rozpoznaję bez problemu(mimo choroby emigracyjnej) ale zastanawiam się nad miejscem tego spotkania. Okazja, okazało się była bardzo ważna. Spotkanie miało miejsce bowiem po pogrzebie Marii Ptaszyńskiej. Teraz coraz częściej spotykamy się właśnie na pogrzebach?!

Jankowski,Giemza,Kornalewicz,Dominas,Kopytek,Grzesiak,Liberkowski,Okrasa.Kwiasowski.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Poezja wiecznie żywa...

 
"...Rzadko na moich wargach -
Niech dziś to warga ma wyzna
Jawi się krwią przepojony,
Najdroższy wyraz: Ojczyzna.

Widziałem, jak się na rynkach
Gromadzą kupczykowie,
Licytujący się wzajem,
Kto Ją najgłośniej wypowie.

Widziałem, jak między ludźmi
Ten się urządza najtaniej,
Jak poklask zdobywa i rentę,
Kto krzyczy, iż żyje dla Niej.

Widziałem, jak do Jej kolan -
Wstręt dotąd serce me czuje -
Z pokłonem się cisną i radą
Najpospolitsi szuje.

Widziałem rozliczne tłumy
Z pustą, leniwą duszą,
Jak dźwiękiem orkiestry świątecznej
Resztki sumienia głuszą.

Sztandary i proporczyki,
Przemowy i procesyje,
Oto jest treść Majestatu,
Który w niewielu żyje.

Więc się nie dziwcie - ktoś może
Choć milczkiem słuszność mi przyzna
Że na mych wargach tak rzadko
Jawi się wyraz: Ojczyzna..."

Cytat z :   Księgi ubogich - XL - Jan Kasprowicz

                       
 
Powered by Website Baker